2013-01-31 19:39

MĖNULIO PILNATIS. Lunatikas

Į komentarus

K.K.Šiaulytis. 2013

K.K.Šiaulytis. 2013

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (4)

  • vienok menulis turi itakos.. na o kad per pilnati ar per jauna koks skirtumas.. skirtumas tik kad legendomis ta pilnatis sureiksminta.. beje tam straipsni niekur neradau nuorodos apie lunatizma ir miego sutrikimus.. ar cia as prazioplinau ar neparasyta..?

  • Šių laikų gydytojai pataria miegamąjį įrengti taip, kad per miegus vaikštantis žmogus negalėtų susižeisti pats ar padaryti žalos kitiems: nakčiai užrakinti duris į balkoną ar terasą, patikimai uždaryti langus, iš praėjimų pašalinti bet kokius aštrius ar lengvai dūžtančius daiktus. Jei lunatizmo priepuolius išprovokuoja stresas, žmogui skiriama raminamųjų vaistų. Nors lunatizmas nėra galutinai atskleista paslaptis, dabar jau galima tvirtinti, kad vos tik į lunatizmą linkęs žmogus išsivaduoja nuo jį gniuždančios nervinės įtampos, jis kuo ramiausiai išmiega kiaurą naktį, net jei Mėnulio pilnatis plieskia tiesiai į jo guolį.

  • Tiesa, nëra ko tikëtis, kad lunatikas apsivilks kostiumà ir uþsirið kaklaraiðtá, nors gali atsitikti ir taip. Bet daþniausiai jis klaidþioja su piþama ir ðlepetëmis. Arba nuogas, jeigu ápratæs taip miegoti.

  • Ovidijaus M. žūties naktį švietė mėnulio pilnatis. Teigiama, kad lunatizmas dažniausiai pasireiškia būtent per pilnatį.

Rašyk komentarą