2011-03-17 23:43

Piešti laiškai iš Japonijos (1)

Į komentarus

Laumžirgis atskrido į mano piešinį. Etsuko Kobayashi

Laumžirgis atskrido į mano piešinį. Etsuko Kobayashi

Mano vaikaitės Lėlių festivalis. Yukiko Mekata

Mano vaikaitės Lėlių festivalis. Yukiko Mekata

Jūros dovanos. Toshiko Nakamura

Jūros dovanos. Toshiko Nakamura

Ar ir šiemet jas valgai? Keiko Saiuchi

Ar ir šiemet jas valgai? Keiko Saiuchi

Prašau džiaugtis ankstyvo pavasario skoniu! Yukiko Kosuge

Prašau džiaugtis ankstyvo pavasario skoniu! Yukiko Kosuge

Linkime sėkmės! Emi Kawasaki

Linkime sėkmės! Emi Kawasaki

Pavasaris. Keiko Takeda

Pavasaris. Keiko Takeda

Prie Japonijos krantų vykusio žemės drebėjimo sukeltos vandenyno bangos - negandos, užgriuvo šią nuostabią šalį. Tačiau, atrodo, sunkus rūpestis pasiekė ir mus.

Seniai praėjo tie laikai, kai Japoniją, savo namuose, galėjai rasti tik mokyklinio atlaso žemėlapyje. Apsidairykite, Tekančios Saulės šalyje pagaminti daiktai, elektroniniai prietaisai, foto aparatai, keramika - lyg džiugūs laiškai, atskrido iš tos tolimos, kūrybingos šalies, ir - jaukiai įsikūrė mūsų namuose. Parduotuvėje japonišką prekę  renkamės ne dėl pigumo,  žinome,  jog daiktas, pagamintas Japonijoje, ne tik ilgai tarnaus - kartu su juo atkeliauja ir dalelė Japonijos, jos žmonių paslaptingo darbštumo, gyvenimo kultūros aidas, savitos meninės tradicijos pajauta.

Su  BLOG’o skaitytojais ir BlogTveriais norėčiau pasidalinti netikėta Japonijos dalele. Prieš aštuonerius metus, septynios japonės dailininkės atsiuntė į Lietuvą savo sukurtų atvirukų  ”Piešti laiškai”, kolekciją.  

Dailininkės:  Keiko Saiuchi, Etsuko Kobayashi, Yukiko Kosuge, Toshiko Nakamura, Keiko Takeda, Emi Kawasaki, Yukiko Mekata akvarelės meną studijuoja Otsu miesto suaugusiųjų kūrybos centre.

 2003 m. šios  dailininkės, kaip viešnios, dalyvavo tarptautiniame moksleivių meninės kūrybos projekte  “Gamtos pasaka”, japonių darbai buvo eksponuoti  Lietuvos nacionaliniame muziejuje. 2004 m. “Piešti laiškai” eksponuoti Palangoje, 2005 m. - Druskininkuose.

K.K.Šiaulytis

 

Patiko (0)

Rodyk draugamsKomentarai (6)

 •   giedrė g
  2011-03-18 09:11

  Labai šaunu prisiminti ir puoselėti su Japonija susijusius gražius dalykus, nes pastaruoju metu ateinančios liūdnos ir grėsmingos žinios stipriai keičia supratimą apie šią nuostabią šalį. Visi linkime japonams stiprybės grumiantis su stichija.

 •   Vita
  2011-03-18 09:35

  Ačiū, Kęstuti, už kvietimą prisiminti ir pasidžiaugti vertybėmis, kurių negali sugriauti jokie žemės drebėjimai, negali paskandinti jokie potyvyniai…

 •   Jurate
  2011-03-18 11:57

  Japonai kaip niekas kitas suvokia gamtos grožį ir trapumą.
  Skauda širdį dėl juos ištikusios nelaimės…
  Jų dvasios stiprybė, tikiu, padės jiems atsigauti, atstatyti ir kurti.

 • Tokia teigiama energija, emocijos,subtilumas. Relax… Cia tau ne V.Purono Damoklo Kardas Siauliuose is gryno metalo, sovietiko realistiko…

 • Nuostabu.
  Tikrai pasidalinu šiuo grožiu su draugais.
  Jei įmanoma - linkėjimai autorėms! :)

 • Turiu puikų draugą vyriški, kuris nėra visai vyriškis, bet ir visai draugas nėra.

  http://astujisji.blogspot.com/

Rašyk komentarą