Žyma: 'Škicai'

2011-05-07

ŽMONĖS (10) Pasvalyje, Petro Vileišio gimnazijoje (1)

Poeto Mykolo Karčiausko pakviestas, gegužės 5-ąją dalyvavau išskirtinėje kultūrinėje akcijoje, Vilniaus dailininkų kelionėje į Pasvalio Petro Vileišio gimnaziją, kur vyko Dailės diena “Kūrybos versmės”.
Šioje gimnazijoje, nuo 1975 metų veikia dailės galerija, mokyklos koridoriuose, kabinetuose, salėse eksponuojama ir saugoma jau 272 dailės kūriniai ir M.Karčiausko dovanota 260 ekslibrisų kolekcija.
Pagrindiniai gimnazijos rūmai pastatyti 1935 metais, projektuoti architekto [...]

2011-04-26

KELIONIŲ ALBUMAS (26) Užupio Atvelykis

Užupis glūdi Vilnelės kilpos kraitėje tarsi milžiniškas Velykų margutis. Iš upės glėbio, be geltonai raudonų, pilkšvai rudų Užupio stogų kyšo ir pavasariškai išblyškę Kalnų parko medynai, - žaluma šiemet čia skleisis gal tik gegužės pradžioje… Stebiu nuo Bastėjos gūbrio:  saulei iš už debesies žvilgtelėjus, suvilnyja šakomis pasišiaušusios Altarijos kalnų atšlaitės - išryškėja medžių grupės, aukščiausioje [...]

2011-04-25

ŠKICAI (9) Pasaulinė škicavimo akcija - 31

VILNIUS: UŽUPIS IR MINTVINETU. 2011 04 16 

Rodyk draugams

2011-04-25

ŠKICAI (8) Vinių žvejyba

K.K.Šiaulytis, 2011 04 16 

 
 ŠKICUOTOJO UŽRAŠAI
Vilniuje, balandžio 16-ąją, kai visi atsakingi vilniečiai ir kiti įsitraukę lietuviai dalyvavo švaros akcijoje “Darom!”, aš, susižėręs į talpų dailininko dėklą pluoštą bloknotų, saują pieštukų ir futliarą flomasterių, išėjau į miestą škicuoti. Diena nebuvo itin miela. Požieminė nuotaika vis dar graužia miesto estetinius akcentus. Žmonės, medžiai, pastatai dar nepasiryžę pavasariškoms permainoms. [...]

2011-02-09

ŠKICAI (7) Fragmentai

Stebėjimas

 
 

Fragmentai

Greitos škico linijos  gyvenimo fragmentus - minties blyksnį, patirties akimirką, žodį, regimybės detalę paverčia stebėjimų dienoraščio puslapiu. Kartais,  tai - tik ištikties fiksacija, bet dažnai - savotiškas atradimas, naujos plastinių ieškojimų krypties pagava.
Dailininko kūryboje, tie maži vizualybės atradimai gal bus plėtojami, pritaikomi tuoj pat, bet, gal liks tik grafiniais ženklais škicų aplanke.
K.K.Šiaulytis, 2011 02 09
P.S.
Peržiūrėdami škicus, galite [...]

2011-01-29

ŠKICAI (6) Susirinkimuose

Seminaras Nidoje

Netgi laisvi menininkai kartais dalyvauja susirinkimuose, tiesa, dažnai tai būna ne posėdžiai, ne pasitarimai, ne svarstymai, ne seminarai ir ne gamybiniai passisėdėjimai.
Tačiau man teko išbandyti daugelį rūšių tokių susiėjimų, praleisti juose ne vieną pusdienį. Dėmesingai klausantis kalbėtojų, rankos imasi savo darbo - piešia. Tomis valandomis brūkštelėti škicai langeliuotose ir liniuotuose puslapiuose jau makulatūroje, išsaugojau tik keliasdešimt [...]

2011-01-22

ŠKICAI (5) Pasaulinė škicavimo akcija -30

K.Sirvydo skveras. K.K.Šiaulytis, 2011 01 22

Šv.Jonų bažnyčios bokštas. K.K.Šiaulytis, 2011 01 22

Šiandien mūsų Vilniaus škicuotojų grupę sudarė tik du piešėjai - Gintaras Kraujelis ir  K.Kęstutis Šiaulytis. Vilniuje žiema, snyguriuoja, tad geriausia erdvė stebėjimui- skenavimui akimis ir pieštukais - muziejus. Pasirinkome strategiškai svarbioje vietoje esančią Anastazijos ir Antano Tamošaičių galeriją  “Židinys”.  Galerija įsikūrusi pačiame senamiesčio centre, [...]

2011-01-21

ŠKICAI (4) Informacija piešiantiems BlogTveriams

Naujadaras BlogTveris sudarytas iš dviejų žodžių - Blog ir Tverti (tverti - žodžio kurti sinonimas).  BlogTveris yra tas, kuris piešia, rašo, organizuoja, taigi, tveria - kuria savo blogą. 
Pastebėjau, palyginti daug BlogTverių prisistato ir kaip dailininkai, publikuoja savo piešinius, eskizus ir kt., matyt, dalis BlogTverių yra profesionalūs dailininkai.
Visus BlogTverius noriu informuoti apie pasaulinį škicuotojų judėjimą http://www.sketchcrawl.com/
Rytoj, šeštadienį, įvairiose pasaulio šalyse [...]

2011-01-21

ŠKICAI (3) Kelyje

Škicavimas nėra tik dailininkų privilegija. Šią savitą meninės kūrybos sritį išbando daugelis žmonių. Moksleiviai, studentai dažnai škicuoja pamokų ir paskaitų metu, paskutiniuose užrašų sąsiuvinių puslapiuose - piešia draugų, mokytojų, dėstytojų portretus ar pro auditorijos langus matomus praeivius, medžius.
Įvairūs susirinkimai, konferencijos, taip pat, puiki proga škicuoti, kad ir užrašų knygelėje. Gal, taip geriau įsimenamos pranešėjų skelbiamos [...]

2011-01-14

ŠKICAI (2) Keli brūkšniai Užupyje

Pastebėjimas: Užupis Vilniuje, kaip knygynas - vilniškiame Akropolyje.
Škicai pagauti Užupio kavinėje, 2006 04 28. Piešta parkeriu, autoriniuose atvirukuose. Kiekvieną iš 6 škicų galite pažiūrėti atskirai, bakstelėję pirštu į datą.
K.K.Šiaulytis

Rodyk draugams